Rijst met linzen, courgette en zoete aardappel
Rijst met linzen, courgette en zoete aardappel
Recipe by DavidCourse: VeganistischCuisine: MediterraanDifficulty: MakkelijkPersonen
2
portiesBereidingstijd
10
minutesKooktijd
20
minutesCalorieën
290
kcalRecept is voor 2 personen. Dit recept voor 4 personen? Verdubbel de ingrediënten.
Kookmaterialen: Koekenpan, vergiet
INHOUD BOX
1 zoete aardappel
1 courgette
2 knoflook teentjes
200g rijst
200g linzen
- Wat je verder nodig hebt
2 el Olijfolie
Zout
BEREIDEN
- Verwarm een beetje olijfolie in een koekenpan en voeg 200 gram rijst toe en roer door elkaar. Voeg 300 ml heet water en een theelepel zout toe en kook gedurende 7 minuten op hoog vuur, zet dan het vuur lager en laat nog 8 minuten sudderen. (Als het al het water heeft opgenomen en de rijst is nog steeds hard, voeg dan nog een beetje water toe.
- Schil en snijd de zoete aardappel in kleine stukjes. Was en snijd de courgette in kleine stukjes. Hak 2 teentjes knoflook heel fijn. Laat de linzen uitlekken in een vergiet.
- Verwarm in een grote koekenpan een beetje olijfolie. Bak de knoflook 30 seconden en voeg de zoete aardappel toe en bak 5 minuten op middelhoog vuur.
- Voeg de courgettestukjes toe aan de pan en bak samen met de rest nog eens 5-7 minuten, tot de courgette zacht is.
- Doe de uitgelekte linzen en de rijst erbij en breng op smaak met zout. Meng alles goed door elkaar en laat alles nog 3-4 minuten mee bakken.